HASANOĞLU KANDİLLİ’DEKİ LEED SERTİFİKALI YURT BİNASINI TAMAMLADI

İnşaat sektöründe 25 yıla yakın bir süredir yenilikçi projelere imza atan Hasanoğlu İnşaat, Kandilli yurt binasının inşasını tamamladı. Geçtiğimiz günlerde teslim edilen ve 14 milyon 200 bin TL sözleşme bedeliyle hayata geçirilen proje, 3 bin 700 metrekarelik bir alan üzerinde yükseldi. Yurt binası Leed Gold sertifikası düşünülerek dizayn edildi.

 

Yaklaşık 25 yıllık deneyimle birbirinden iddialı projeleri ortaya koyan, inşaat sektöründeki markalaşmanın öncü firması Hasanoğlu İnşaat, kamu projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Yapımına 2016 yılında başlanan Boğaziçi Üniversitesi Kandilli yurt binasının inşasını tamamlayan Hasanoğlu İnşaat, geçtiğimiz günlerde projeyi teslim etti. 14 milyon 200 TL’lik sözleşme bedeliyle hayata geçirilen proje, 3 bin 700 metrekare alan üzerine inşa edildi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Kampüs Yerleşkesi içinde konumlandırılan yurt binası, 286 öğrenci kapasitesine sahip. Leed Gold sertifikası düşünülerek dizayn edilen yurt binası içinde kullanılan tüm ürünler ekolojik, geri dönüştürülebilir ve  çevre dostu olma özelliği taşıyor.  Bina ayrıca gri su geri kazanımı teknolojisine sahip olduğu için yüzde 40 oranında su tasarrufu da sağlıyor. Boğaziçi Üniversitesi Yapı İşleri Daire Başkanlığı’nın açtığı ihale ile Hasanoğlu İnşaat tarafından hayata geçirilen proje, kamuda inşa edilecek diğer projelere örnek olacak.

Bugüne kadar birçok önemli kamu projesi ve özel projeyi hayata geçirdiklerinin altını çizen Hasanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu, “Kamu projelerini inşa etme konusunda birçok tecrübemiz var. İstanbul Büyükşehir Merter Belediye Sarayı başta olmak üzere; İGDAŞ Yeşilköy Hizmet Binası, İGDAŞ Kartal Hizmet Binası, Boğaziçi Üniversitesi Kilyos Spor Kompleksi gibi çok önemli kamu projelerini hayata geçirdik. Ayrıca Aydın Üniversitesi Florya Diş Hekimliği Fakültesi’nin inşası dahil olmak üzere üniversitenin birçok inşaat projesinde yine bizim imzamız var. Son olarak inşasını yaptığımız Boğaziçi Üniversitesi Kandilli yurt binası projemizi hayata geçirirken Leed Gold sertifikasını düşünerek tasarladık. Yapıda kullandığımız tüm ürünler ekolojik, geri dönüştürülebilir ve  çevre dostudur” dedi.

Hasanoğlu, “Bu tarz kamu projelerinin inşası kurum olarak bizi ayrıca onurlandırıyor. Projeyi olası gereken bütün ayrıntıları göz önünde bulundurarak hayata geçirdik” diye konuştu.

Hasanoğlu İnşaat Hakkında:

1993 yılında Mustafa Hasanoğlu tarafından kurulan Hasanoğlu İnşaat; gayrimenkul ve inşaat sektörünün önde gelen isimlerinden biri olarak; alt yapı projeleri, konut, ofis, üniversite, hastane ve kamu binaları inşa etme ve geliştirme alanlarında çalışıyor. Projelerindeki yenilikçi yaklaşımı ve kullandığı yüksek teknoloji ile sektöründe öncü firmalardan olan Hasanoğlu İnşaat, 2000’li yıllarda Ar-Ge çalışmaları ve yatırımları sonucu, BANU EVLERİ markası ile konutta markalaşma projesini başlattı. Hasanoğlu İnşaat, Bahçeşehir’in simgesi haline gelen ve markanın ilk projesi olma özelliği taşıyan BANU EVLERİ Bahçeşehir ile bölgenin değerine değer kattı. Hasanoğlu İnşaat, Türkiye’ye değer katan büyük projelerinin yanı sıra, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Mustafa Hasanoğlu Vakfı ile birlikte yürütülen eğitim,  çevre, kültür, sanat ve sağlık alanlarında yapılan çalışmalara da destek veriyor.