KURUCUMUZ

Mustafa HASANOĞLU;

Mustafa Hasanoğlu 1961 yılında Trabzon'da doğdu, Fatih Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra, aile mesleği olan müteahhitliğe duyduğu ilgi sebebi ile üniversite eğitiminde tercihini mühendislikten yana kullandı ve Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü kazandı. Eğitim hayatını başarı ile devam ettirdi ve 1986 yılında okuduğu üniversiteden mezun oldu.

Mustafa Hasanoğlu, profesyonel iş hayatına, 1993 yılında proje ve mühendislik şirketi olan HASANOĞLU MÜHENDİSLİK'i kurarak başladı. Eğitimini aldığı sektörde çalışmanın heyecanı ve sevinci ile kısa sürede birçok başarılı projeyi hayata geçirmenin gururunu yaşadı. Kısa denilebilecek zamanda, çok çalışarak inşaat sektörünün farklı kollarında faaliyet gösteren yeni mühendislik şirketleri kurdu. Kurduğu bu şirketlerle, kamu alanında ve özel sektörde, kendi geliştirdiği çalışma yöntemleri ile birçok başarılı işe imzasını attı. Yapmış olduğu işlerde, her zaman daha iyisini ve daha kalitelisini hedefledi. Hayatı boyunca da bu doğrultuda çalışmalarına devam etti.

İş hayatında, kısa sürede bu başarıları elde edebilmesinde; vizyon sahibi ve çok çalışkan olması büyük etken oldu. Takım arkadaşlarına verdiği değer ve önem, şirketlerindeki itici gücü sağlarken, takım arkadaşlarının haklarını ve emeklerini hiçbir zaman karşılıksız bırakmadı ve bırakılmaması için özen gösterilmesi gerektiğini de her fırsatta dile getirdi. Bu vizyonla Mustafa Hasanoğlu tarafından kurulan HASANOĞLU ŞİRKETLER GRUBU, 30 yılı aşkın süredir faaliyetlerine başarı ile devam etmekte ve her geçen gün büyümesini sürdürmektedir.

Mustafa Hasanoğlu'nun elde ettiği başarılarılarda, mutlu ve huzurlu aile yaşantısı ve sosyal sorumluluk projelerine sunduğu katkılar en önemli etkenler oldu. Eğitim ve öğretimin insan hayatındaki öneminin bilincinde olan biri olarak, imkânlarının büyük bölümünü, ülkemizin ve milletimizin geleceği olan gençlerimizin, iyi ve kaliteli eğitim alabilmeleri için harcadı. Bununla birlikte, ülkemizin birçok yerinde bulunan okul, yurt, hastane vb. kurum ve kuruluşun yapımına ve hizmet vermesine destek oldu. Yapmış olduğu bu yardım ve destekler ile yardımseverlik ve hayırseverlik konularında da çevresine örnek olarak, kendisini takip edenler için geniş bir yol açmış oldu.

Mustafa Hasanoğlu, kısa denilebilecek hayatı süresince, sosyal hayatında ve iş hayatında göstermiş olduğu başarılar ile çevresindeki herkese örnek olurken, geride bıraktıklarına; Dünya yaşamının çok kısa olduğunu ve bu hayattan göç ederken geriye sadece yapılan iyiliklerin ve yardımların kaldığını hatırlatmış oldu.

Mustafa Hasanoğlu, 4 Kasım 2002 tarihinde zamansız şekilde aramızdan ayrılmış ve ebedi hayata göç etmiştir.

HASANOĞLU ŞİRKETLER GRUBU olarak; Gerçek gücün, Mustafa Hasanoğlu’nun açtığı yolda, aynı kararlılıkla yürümek olduğunu çok iyi biliyor, çalışmalarımıza bu doğrultuda devam etmekten gurur duyuyoruz.