MUSTAFA HASANOĞLU VAKFI’NIN GELENEKSEL İFTARI 16’NCI KEZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Mustafa Hasanoğlu Vakfı geleneksel iftar yemeğini 19 Mayıs 2018 Cumartesi günü Şehzade Mehmet Külliyesi’nde gerçekleştirdi.

Hasanoğlu Ailesi tarafından kurulan Mustafa Hasanoğlu Vakfı’nın geleneksel iftar yemeği 19 Mayıs 2018 Cumartesi akşamı Şehzade Mehmet Külliyesi’nde yapıldı. 16’ncı kez gerçekleştirilen geleneksel iftar yemeğinde Hasanoğlu İnşaat’ın iş ortakları ile eski ve yeni çalışanları bir araya geldi.

350 seçkin davetlinin katıldığı iftar yemeğinde Hasanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu da hazır bulundu.

“Ramazan ayının sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma duygularını pekiştirmesini temenni ediyorum”

İftar yemeğinde bir konuşma yapan Hasanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu, 2018 yılını dolu dolu geçirdiklerini belirterek bu başarıda katkısı bulunan tüm çalışanlarına ve çözüm ortaklarına teşekkür etti. Hasanoğlu yaptığı konuşmada, “Ramazan ayı; rahmet ve kurtuluş ümidinin tazelendiği, ibadet ve nefis muhasebesi ile gönüllerin alındığı, yardımlaşma, dayanışma, birlik ve beraberlik ruhunun canlanarak ayrı bir sosyal bütünleşmenin yaşandığı müstesna bir zaman dilimidir. Mübarek Ramazan ayının, tüm toplumumuzdaki karşılıklı sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma duygularını pekiştirmesini temenni ediyorum” dedi.

Mustafa Hasanoğlu Vakfı Hakkında:

Mustafa Hasanoğlu Vakfı; ‘önce insan’ ilkesiyle yola çıkarak, 16 Ekim 2013 tarihinde Hasanoğlu Ailesi, ailenin yakın dostları ve iş adamları tarafından, Mustafa Hasanoğlu ile başlayıp günümüze kadar gelen yardımlaşma geleneğinin daimi olmasını ve yapılan yardımların kurumsal bir çatı altında, sağlıklı bir şekilde yürütülmesi amacı ile kuruldu.  Vakfın temel ilkesi; Türkiye’nin yarınlarında ‘aydınlık yüzler’ görmek adına, çocuklarımızı topluma kazandırmak ve eğitim, ilim, bilim, sağlık, çevre, sanat ve edebiyat alanlarında; sürekli gelişimi benimsemiş ve gençlerimizi toplumda saygın, üretken ve umutlu bir geleceğe hazırlamak, toplumun manevi ihtiyaçlarını karşılayarak, ülkemizde bulunan, sosyal ve sağlık yardımına muhtaç kimselere umut ve geleceklerine ışık olabilmek ve bu bağlamda ülkemizin birlik ve beraberliğine katkıda bulunmaktır.

Hasanoğlu İnşaat Hakkında:

1993 yılında Mustafa Hasanoğlu tarafından kurulan Hasanoğlu İnşaat; gayrimenkul ve inşaat sektörünün önde gelen isimlerinden biri olarak; alt yapı projeleri, konut, ofis, üniversite, hastane ve kamu binaları inşa etme ve geliştirme alanlarında çalışıyor. Projelerindeki yenilikçi yaklaşımı ve kullandığı yüksek teknoloji ile sektöründe öncü firmalardan olan Hasanoğlu İnşaat, 2000’li yıllarda Ar-Ge çalışmaları ve yatırımları sonucu, BANU EVLERİ markası ile konutta markalaşma projesini başlattı. Hasanoğlu İnşaat, Bahçeşehir’in simgesi haline gelen ve markanın ilk projesi olma özelliği taşıyan BANU EVLERİ Bahçeşehir ile bölgenin değerine değer kattı. Hasanoğlu İnşaat, Türkiye’ye değer katan büyük projelerinin yanı sıra, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Mustafa Hasanoğlu Vakfı ile birlikte yürütülen eğitim,  çevre, kültür, sanat ve sağlık alanlarında yapılan çalışmalara da destek veriyor.